Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.05.2013 Gazete

90 bin memur alınacak

90 bin memur alınacak
Bu yılki memur alım süreci başladı. Kurumların toplam kadro talebi yüz binleri bulurken, verilecek toplam kadronun üniversitelerle birlikte 90 bin civarında olması bekleniyor. Devlet Personel Başkanlığı, kamu kurumlarının 2013 yılı için ihtiyaç duydukları personel sayılarını bildirmesini istedi. Kadro talebinde 61 bin ile Milli Eğitim Bakanlığı başı çekti. Sağlık Bakanlığı 35 bin, , 13 bin kadro ihtiyacı bildirirken; Adalet ve Maliye Bakanlıkları, Emniyet Genel Müdürlüğü de yüksek kadro istedi.


kalan karakter 1000

soylu mert soylu mert

4/c li mağdurlar olarak yalvarıyor yakarıyoruz ellerimizi samaya doğru kaldırıyoruz çünkü çare sensin derman sensin başkada yok verende sen alanda sensin heryeye gücünüz yeter

Sayın Başbakanımız, Sosyal devletin temeli olan tüm vatandaşa eşit mesafede olunması ilkesini bir kez daha gözden geçirmenizi rica ederiz. Memurlara tanınan ücret, çeşitli yardımlar, iş güvencesi ve diğer haklardan biz 4/C’lilerinde faydalandırılmasını sağlamanız sizden tek talebimizdir. Bu noktada sizin adaletinize sığınmaktan başka çaremiz yok.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.05.2013 13:11
hadi bakalım hadi bakalım

4/c liye kadro vermeye gelince bütçe yok ama yeni alımlara gelince var seçim yatırımı bu olsa gerek

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 23.05.2013 23:57
hamza hamza

Kamu Kurumları tıkabasa dolu o kadar insanı nereye sokuşturacaklar bu Hükümet politikası olmalı

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 23.05.2013 12:30

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.