Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.05.2013 Gazete
ABONE OL

Parayı toprağa yatırdı

'i 250 milyon dolara satan , 3 kızıyla beraber tarım şirketi kurdu

Parayı toprağa yatırdı
Ünlü işadamı , Türkiye'de havacılıktan çıktı, yeni büyüme alanı olarak organik tarımı seçti. Bagana, 'i yaklaşık 250 milyon dolara sattı. Satışla Türkiye'deki havacılık faaliyetlerine veda edecek olan Bagana, 3 kızıyla birlikte organik tarımda büyüyecek. Bagana, geçtiğimiz günlerde kızları ile Bizim Köy Gıda Tarım Hayvancılık adıyla bir tarım şirketi kurdu. Kızları Funda Gülkök, Yasemin Yıldırım ve ortaklığında kurulan şirket, Bagana'nın çok ilgi duyduğu organik tarım alanında faaliyet gösterecek.

KARARI ÇOK ÖNCE ALDI
Onur Air eski Genel Müdürü Şahabettin Bolukçu, Bagana'nın, uzun bir süre önce Onur Air'i satma kararı aldığını, değerinde fiyat gelince de sattığını ifade etti. Bagana, Rus havayolu şirketi Kolavia Airline ile olan ortaklığına devam edecek.

BABASININ ORTAĞI
Cankut Bagana, 3 kızıyla birlikte artık organik tarım ürünleri üretip satacak. Yonca Bagana ise Onur Air'den sonra çiftlik ve tarım işlerinde babasının en büyük yardımcısı olacak.

kalan karakter 1000

:) :)

:::)))))))))))

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.07.2013 14:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.