Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 21.05.2013 Gazete

ya zam şoku

İnşaatçıya zam şoku
Üçüncü havalimanı, üçüncü köprü, kentsel dönüşüm gibi dev projeler başlarken; İstanbul'da müteahhitlere kötü haber geldi. Mıcır üretimi yarı yarıya azaldığı için beton fiyatına yüzde 30 zam geldi. İstanbul Avrupa yakasının mıcır ihtiyacının yüzde 70'ini karşılayan taş ocaklarının üretim şartlarını yerine getiremediği için kapatılması nedeniyle de mıcırın ton fiyatı 8 liradan 15 liraya çıktı. Mıcır fiyatındaki bu artış da metreküp başına 85 lira olan beton fiyatını 110 liraya ulaştırdı. MÜSİAD İnşaat Sektör Kurulu Başkanı , "Bu artış üçüncü havalimanının maliyetini 300 milyon euro artırabilir" dedi.


İbrahim ACAR

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.