Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 21.05.2013 Gazete
ABONE OL

250 milyonluk uçuş

250 milyonluk uçuş
nden Onur Air, 250 milyon dolara Kudret Tuncel ile Dubai asıllı İngiliz işadamı Mehdi Shams'a satıldı. Şu anda şirketin yaklaşık yüzde 70 hissesini elinde bulunduran işadamları, bir süre sonra diğer ortak Cankut Bagana'dan opsiyonlu diğer hisseleri de devralacak. Satış işleminin Rekabet Kurumu tarafından onaylandığı ifade edildi. Onur Air'in yüzde 30 hissesini elinde bulunduran işadamı Cankut Bagana, şirketin yönetim kurulu başkanlığı ve genel müdürlük görevini bir süre daha sürdürecek. Temmuz'da yeni yapılanmaya gidilecek. 1992 yılında kurulan Onur Air, bugün bin 600 çalışanı ve 32 uçağı ile yurt içinde 14, yurt dışında 5 tarifeli uçuş gerçekleştiriyor. Şirket, geçen yıl 3 milyon yolcu taşıdı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.