Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.05.2013 Gazete

piyangosu

çalışanları, e katılmamanın mükafatını zamla alacak. Sendika 22 Mayıs'a kadar masaya gelmez ise THY sözleşme yapılmış gibi zamlı maaş verecek

Grev piyangosu
'nın 15 Mayıs'ta başlattığı 'havada' kaldı, (THY) çalışanları görevlerinden ayrılmadı. Şirket de çalışanlarının bu kararını 'zam' ile ödüllendirecek. THY'den yapılan açıklamada, sendikanın 15 Mayıs'ta uygulamaya koyduğu grev kararına çalışanların itibar etmediği ve operasyonların aksamadan sürdüğü belirtilerek, çalışanlara teşekkür edildi.

SÖZLEŞME DAVETİ YAPTI
Hava-İş Sendikası'nı, 22 Mayıs'a kadar 24'üncü Dönem Toplu İş Sözleşmesi'ni (TİS) imzalamaya davet eden THY, bu tarihe kadar sözleşmenin imzalanmaması durumunda, sendika üyesi olsun olmasın tüm çalışanlarına zam yapacağını ifade etti. Açıklamada, şöyle denildi: "24'üncü Dönem TİS imzalanamadığı takdirde THY, sendika üyesi olsun olmasın tüm çalışanlarımızın 23'üncü Dönem TİS ile sağlanan mevcut çalışma koşullarından, sosyal ve özlük haklarından hiçbir geriye gidiş olmaksızın; toplu iş sözleşmesinde yer alan tüm kurallar ve limitler aynen geçerli olacak şekilde uygun bir ücret artışı yapmayı kararlaştırmıştır."

RAPORLULAR BİLE ÇALIŞTI
, grev başladığı andan itibaren hiçbir uçak seferinin iptal edilmediğini ve çalışanların hiçbirinin greve itibar etmediğini söyledi. Topçu, "THY çalışanı, aidiyet duygusuyla, bu kadar emeğin gerekçesi olmayan bir grevle heba edilmesine izin vermedi. Daha önce hastalıktan dolayı rapor alanlar dahi işinin başına geldi ve şirketine sahip çıktı" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.