Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 15.05.2013 Gazete
ABONE OL

Ağrı kesici bile yle satılacak

Ağrı kesici bile reçeteyle satılacak
(TEİS), yeni bir kararla ağrı kesicilerin ve öksürük şuruplarının bile artık yle satılacağını açıkladı. TEİS Başkanı , "Bu eczacıyı da vatandaşı da zora sokacak" diyerek, şunları kaydetti:

'ACİL DÜZENLEME ŞART'
"Reçete 5 lira, muayene ücreti 50 lira, bunlar vatandaşa ağır geliyor. Vatandaş 'Param yok. Çocuğum grip, ateş düşürücüsünü ver gideyim' diyor. Ne yapacağımızı şaşırdık." Doktorun 3 kutu yazdığını, SGK'nın 1 kutu ödediğini ifade eden Saydan, "Vatandaş ilacı bitince gelir ikinci kutuyu isterse, reçeteye yazdırmalarını mı söyleyeceğiz. Şehir değiştirip ilaçlarını evde unutanlar, ilaçlarını kaybedenler ne yapacaklar? Gece yarısı acil sara ilacı almaya gelenlere ne diyeceğiz?" şeklinde konuştu. Saydan, ülkemizin şartları, SGK şartları, doktora ulaşım şartları, muayene ücretleri, hastaların ekonomik imkanları göz önünde bulundurularak, çok acil yeni bir düzenleme yapılmasının şart olduğunu söyledi.

kalan karakter 1000

değersiz vatandaş değersiz vatandaş

Bu ülkede baş ağrısı bile dert oldu artık

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.05.2013 04:43
değersiz vatandaş değersiz vatandaş

Saçmalıktan başka bir şey değil başı ağıran hastahaneye koşsun 1 liralık ilaç 5 lira olsun iyi gelir kaynağı bulmuşlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.05.2013 04:41
ece ece

Bari buna karışmayın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.05.2013 19:46
karadeniz karadeniz

acil para lazım al sana gelir kaynağı

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.05.2013 09:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.