Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.05.2013 Gazete
ABONE OL

Eşine kızdı icat yaptı

Eşine kızdı icat yaptı
Dünyaca ünlü ve ödüllü tasarımların altına imza atan 'nün Endüstri Bölümü Tasarım Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Gürsu, bu kez eşine kızıp 'Yanmayan Çaydanlık' tasarladı. Evde yanan çaydanlıktan bıkan Doç. Dr. Gürsu, "Çöpe attığımız çaydanlıklardan sonra yanmayan çaydanlığı nasıl tasarlarım diye düşündüm ve bu ürünü tasarladım" dedi.

TASARIMLARIYLA 81 ÖDÜL ALDI
Tekne ve çevreci tasarımlarıyla son 5 yılda uluslararası 81 ödül alan Doç. Dr. Gürsu'nun son tasarımı, içindeki suyu hiçbir zaman tüketmiyor. Klasik Türk modeli çaydanlığın, buhar bölümünü tekrar çaydanlığın tepesinden içeriye bağlayan tasarımla buharlaşma önleniyor. Yanmayan Çaydanlık, Çevre Oscarı diye bilinen ABD'nin Green Dot Awards yarışmasında 2012 yılı ev aletleri alanında 2'ncilik ödülü aldı. Safure CANTÜRK

kalan karakter 1000

aa aa

Eşine kızmasaydın be kardeim

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.03.2015 19:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.