Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.05.2013 Gazete
ABONE OL

Milyonluk tekneler 3 saatte bitti

Milyonluk tekneler 3 saatte bitti
İkinci el yat fuarında satış rekoru kırıldı. 7 bin liradan başlayıp 5 milyon euroya kadar değişen fiyatlarla Haliç Boat Fest'de görücüye çıkan tekneler adeta kapışılırken 2 günde 44 milyon euro değerinde 57 tekne el değiştirdi. Satılanlar arasında 4 kilo altın kullanılan Lobster adlı tekne de bulunuyor. Fuarın son gününde ise sadece 3 saatte 11 tekne satıldı. Satışların haricinde 60 tekne siparişi de fuar süresince alındı.

TÜRK İŞADAMI SATIN ALDI
Fuarda dikkat çekici satışlardan birisi de Mustafa Koç'un bir dönem kullandığı 1975 yapımı Mefa yatın el değiştirmesi oldu. Tekne 650 bin euroya yeni sahibine verildi. Yine 3.5 milyon euro fiyatıyla fuarın en pahalı ikinci teknesi Şevval'e de bir Türk iş adamı talip oldu. 5 milyon euro fiyatıyla fuarın en pahalı teknesi olan 2011 yılı yapımı Smyrna'ya ise 2 Türk, 1 Dubai ve bir de Kazakistanlı iş adamının talip olduğu öğrenildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.