Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 26.03.2013 Gazete

Olimpiyatlara 20 milyar $

Olimpiyatlara 20 milyar $
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet , İstanbul'un düzenlemeye aday olduğu ve Paralimpik Oyunları için yapılacak tesislerin zamanından önce teslim edileceğini söyledi. TOKİ'nin olimpiyat oyunlarıyla ilgili yapılacak tüm tesislerin tesliminden sorumlu olacağını aktaran Karabel, "Bu projelerin inşaat çalışmalarına ayrılan bütçe 2012 yılı değerleriyle 4.8 milyar dolara karşılık gelmekte. Aynı süreç içerisinde onanmış programlarımıza 20 milyar dolar daha harcayacağımızı öngörüyoruz" dedi. Karabel, finansman için doğrudan Başbakan'ın sağladığı fondan istifade edeceklerini belirterek, yapılacak tesislerle ilgili dünya çapında deneyimli ve bilgili mimarlarla irtibat halinde olduklarını kaydetti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.