Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 26.03.2013 Gazete
ABONE OL

Memura

na kötü haber. Maliye, memur servisini paralı yapacak bir düzenleme hazırladı. Servise binen memur, 20 bilet parası ödeyecek

Memura servis parası
5018 sayılı Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanunu'nda ve çeşitli kanunlarda değişiklik öngören torba yasa çalışmalarını tamamladı. Hazırlanan taslağa göre; kamu kuruluşlarında personel servis hizmetlerinden yararlananlara, o yerin belediyesi tarafından toplu taşıma araçlarını kullananlardan alınan 1 tam bilet ücretinin 20 katı tutarında aylık katılım bedeli alınması getiriliyor. Taslak hayata geçerse; Ankara'da servisten yararlanan bir memur, 1.75 lira olan tam bilet ücretinin 20 katı olan 35 lirayı her ay katılım bedeli olarak ödeyecek. İstanbul'da da servisten yararlanan memur, aylık 39 lira katılım bedeli verecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.