Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.03.2013 Gazete

Turizme özür dopingi

İsrail Başbakanı'nın özrü, turizmi hareketlendirecek. 30 bine düşen İsrailli turist sayısının 600 binlere çıkması bekleniyor...

Turizme özür dopingi
'nun Mavi Marmara özrü, turizme doping etkisi yapacak. İsrailli turistler rotalarına yine Türkiye'yi aldı. Yılda 4 milyon vatandaşını yurt dışına tatile gönderen İsrail'den 2008 yılında 600 bin turist gelmişti. Ancak bu sayı yıllar itibarıyla düşerek 2012'de 30 bine indi. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, İsrail halkının hem konum hem de kültürel olarak en rahat tatil yaptıkları destinasyonun Türkiye olduğunu söyledi. Ulusoy, şöyle konuştu: "Geçen yıl 30 binlere düşen İsrailli turist sayısı yine 600 binleri bulacak, hatta aşacaktır. Ayrıca özellikle İstanbul bu insanlar için sadece tatil değil, ABD ve Avrupa'ya açılan kapıdır. Bu özürle birlikte İsrailliler İstanbul-New-York, İstanbul- Londra hattı uçuşlarını tercih edecekler." Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan ise, "İsrailli turistler Türkiye yerine başka ülkelere gittiler. Ama bu açık bu yaz kapanır" dedi.

Yasemin SALİH

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.