Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.03.2013 Gazete
ABONE OL

Mezarda bile rahat yok

3 yıl önce vefat eden Galatasaray'ın efsane başkanı 'ın 5 şirketine kayyum atandı. El koyma işleminin Canaydın'ın ölüm yıldönümünde olması dikkat çekti...

Mezarda bile rahat yok

Galatasaray Spor Kulübü'nün efsane başkanlarından merhum 'ın 1985 yılında kurduğu dünya markası fabrikaları iflas noktasına geldi. 2'nci Ticaret Mahkemesi, iflas erteleme talebini değerlendirerek, Canaydın'ın kurduğu Türkiye'nin ilk yabancı ortaklı konfeksiyon şirketi Biesseci Bursa Tekstil Sanayi Ticaret ile birlikte 4 ayrı şirkete kayyum ataması yaptı.

PARLAK GÜNLERDEN ESER YOK
Biesseci'deki terk edilmiş görüntü, fabrikanın kurucusu Canaydın dönemindeki parlak günlerini aradığını gözler önüne serdi. Yaklaşık bin 300 kişiye istihdam sağlayan fabrikalar, sıkıntı nedeniyle 400 kişiyi işten çıkarttı. İcra tehlikesine karşın bazı makinelerin fabrikadan çıkartıldığı öğrenildi. İstanbul Barosu avukatlarından tarafından Bursa 2'nci Ticaret Mahkemesi'ne yapılan iflas erteleme talebi sonucunda 26 Şubat 2013 günü iflas erteleme kararı verildi. Fabrikanın başına, Yeminli Mali Müşavir Zeki Tekar, Serbest Mali Müşavir Ali Kahve ve Tekstil Mühendisi Aysel Korkmaz atandı. Böylelikle, Biesseci, Bie Bursa, Barka Tekstil, Liberteks Tekstil ve BM Ütücülük'e yönelik icra işlemleri durdurulmuş oldu. Bursa Organize Sanayi Bölgesi'nde 47 bin 500 metrekare kapalı alanda faaliyet gösteren Biesseci fabrikasındaki terk edilmiş görüntü, iflas sıkıntısını gözler önüne seriyor. Dünyaca ünlü Calvin Klein, Dolce&Gabbana, Timberland, GAP, Quiksilver gibi markalara fason üretim yapan şirketler, dünyanın dört bir tarafına ihracat yapıyordu.

GALATARASAY'IN EN CENTİLMENİYDİ
Galatasaray Kulübü'nün başkanlarından Özhan Canaydın, uzun yıllar Galatasaray Basketbol Takımı'nda oynadı. Mart 2002'de girdiği seçimlerde Galatasaray Spor Kulübü'nde başkan olan Canaydın, 3 dönem üst üste bu görevi sürdürdü. Türkiye Kulüpler Birliği Başkanlığı da yapan Canaydın, Türk spor tarihinde fair play anlayışının önemli temsilcilerinden biri olarak tanınıyor. Canaydın, 22 Mart 2010'da pankreas kanseri nedeniyle yaşamını yitirmişti.


kalan karakter 1000

mine mine

Ben 87 /93yıllarında çalıştım gercekten harika bir yerdi bir bayan için mükemmel i çalışma koşulları çok iyi olan biryer ben her zaman hakkımı aldıgıma inandığım tek iş yeriydi her zaman du cıyım dualarımda ismini geciriyorum RABBİM ONDAN RAZI OLSUN toprağı bol olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.12.2013 12:11
biri biri

Bir yıldan fazla Biesseci nin idari kadrosunda çalıştım.O süreç içinde gördüğüm yöneticilerin kendi çiftlikleri gibi ortalıkta at koşturmalarıydı.Rahmetli başkan dan sonra herkes patron olmuştu.Yazık

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 22.03.2013 07:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.