Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 15.03.2013 Gazete
ABONE OL

850 kelime bilmeyen Rusya'da çalışamaz!

850 kelime bilmeyen Rusya'da çalışamaz!
Rusya'da göçmenlere yönelik uygulanan zorunlu düzenlemesine yeni şartlar getiriliyor. Göçmenlerin çalışma izni alabilmesi için en az 850 Rusça kelime bilmesi teklif ediliyor. Vedomosti gazetesinin haberine göre, Eğitim ve Bilim Bakanlığı, göçmenlerin çalışma izni alabilmesi için uygulanan zorunlu na yönelik yeni talepleri resmi sitesinden duyurdu. Tasarıda, göçmenlerin en az 850 Rusça sözcükten oluşan kelime dağarcığına sahip olması, Rusça yazıları okuyabilmesi, sosyal alandaki diyalogların içeriğini anlayabilmesi ve anlamlı Rusça ifadeler kurabilmesi gibi şartlar getirilmesi teklif ediliyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.