Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.03.2013 Gazete
ABONE OL

Türkiye kazandı

Türkiye kazandı
, bir Irak analizi yayınladı. Analizde "ABD savaşı, İran barışı, Türkiye ise ihaleleri kazandı" yorumu yapıldı. Haberde, Türkiye'nin Irak'a ihracatının 2003'ten bu yana her yıl ortalama yüzde 25 artış gösterdiği, 2012'de 10.8 milyar doları bulduğu belirtildi. Irak'ın, Almanya'dan sonra Türkiye'nin ikinci büyük ihracat pazarı olduğu da ifade edildi. Financial Times'ın haberinde, şu ifadeler yer aldı: "Türk inşaat şirketleri, geçen yıl 3.5 milyar dolarlık inşaat projeleri üzerinde çalışmaktaydı. Türkiye'nin en bilinen banka, perakendeci ve otel markalarının da olduğu bin civarında işletme, kuzeyde faaliyet gösteriyor."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.