Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 13.03.2013 Gazete

de eş rızası kalkıyor

Kredide eş rızası kalkıyor
ticari işletme, esnaf ve sanatkarlar ile ve tarım kredi kooperatiflerince kullandırılacak kredilerde eş rızasını kaldıran yasayı kabul etti. Maddeler şöyle: THY, uçak alımında gümrük vergisinden muaf tutulacak. Bakanlar Kurulu, 15 liralık yurtdışı çıkış harcını sıfıra kadar indirmeye yetkili olacak. Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na göre haklarında kesinleşmiş mahkumiyet kararı olanlara lisans verilmeyecek. Dağıtıcı lisansı sahibi, bayilerinde kaçak akaryakıt satışının yapılmasını önleyen teknolojik yöntemleri de içeren bir denetim sistemi kuracak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.