Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.03.2013 Gazete
ABONE OL

Araplar'ın yeni gözdesi oldu

Alanya Araplar'ın yeni gözdesi oldu
2011'de 3 bin 924 yabancının mülk aldığı 'da Mütekabiliyet Yasası'nın ardından geçen yıl 5 bin 500 yabancı taşınmaz edindi. Alanya'da İran, Irak, Ürdün, İsrail gibi Ortadoğu ülkelerinin vatandaşları mülk almaya başladı. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı , şunları söyledi: "Arap sermayesi ülkemize ve bölgemize sadece konut almak için gelmiyor. Alanya'da otel alımları ve arazi görüşmeleri de var. Dubai, Katar, Kuveyt, Suriye, özellikle İran yatırımcıları Alanya'ya ilgi gösteriyor." Alanya Tapu Müdürü Çetin Özdemir ise, geçen yıl mülk alanların çoğunun Rus olduğunu söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.