Bugünkü
Takvim

Ağlanacak halde

Ekonomik krizin iflas ettirdiği , kemeri biraz daha sıkacak. Rum lider Dimitris, bu durumu ağlayarak anlattı

Ağlanacak halde
, yaşadığı ekonomik krizden çıkamıyor. Bölgede büyük bir buhran yaşanırken, ülke de iflas etmeye hazırlanıyor. Daha çok kemer sıkacak olan bölgenin lideri Dimitris Hristofyas, ise krizin sebebi olarak tepki görüyor. Bu durumun bunalttığı Hiristofyas, bir işçi sendikasında konuşma yaptığı sırada ağladı. Kemer sıkma politikalarına açıklık getirdiği sırada göz yaşlarını tutamayan Hristofyas, Avrupa Komisyonu, Avrupa Merkez Bankası ve IMF'den oluşan Troyka ile mali yardım memorandumunu imzalama gerekçelerini anlattı.

ACI REÇETE
Rum lider, konuşmasında, "Acı bir memorandum ile bankaların iflas etmesi ve akabinde Güney Kıbrıs ekonomisinin çökmesi arasında bir tercih yaptıklarını söyledi. Kıbrıs Rum Kesimi, Troyka ile imzalamış olduğu anlaşma gereği yeni vergiler, maaş kesintileri ve kara para aklama gibi bir dizi konuda düzenlemeye giderek, kemer sıkma politikası uygulayacak.


60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

biz biliriz. biz biliriz.

daha perisan olsunlar.ama siz merak etmeyin,avrupadaki büyük dostlari onlari ayaga kaldirir,kaldirirlar da bir kac gün sonra yine bize karsi saf tutarlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 08.12.2012 16:44
Mustafa Bahadır Mustafa Bahadır

Ülkeyi yöneten zihniyetler,ekonomik krizle karşılaştıklarında;*servetlerinin yarısını ve krizden çıkış süresince aldıkları maaşlarını almayacaklarını halka deklere etsinler*sorun kesinlikle aşılır.Aksi halde,rol yaparak gözyaşı dökmek insanları kandırmaya yetmeyecek.Yönetenlerin hatalarını halk ödemek zorunda değildir!

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 08.12.2012 11:13
Malcom X Malcom X

Krizdeki AB ülkelerinin ortak özelliği Akdeniz ülkesi olmaları, İspanya, portekiz, italya, yunanistan, Rum kesimi gibi.Galiba tatili bizdeki gibi 1 ay değil de 8 ay yaşıyorlar. Üretmeden
tüketme dönemi geride kaldı. Bu konuda japonlar ve koreliler süperler. Adamlar şirketlerinin
ve işlerinin geleceğini herşeyin üstünde tutuyorlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 08.12.2012 09:10

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.