;

ye

2000 yılı öncesinde olan ve maaşları eksik yatırılanlara müjde! SGK Başkanı Fatih Acar, emeklilere ek paraların yatırılmaya başladığını söyledi

Emekliye ek maaş
Takvim, 'Eksik maaş alan lere ödeme yapılacak' diye yazdı; Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Fatih Acar, maaşları eksik ödenen 2 bin 500 emeklinin ödemelerini yapmaya başladıklarını açıkladı. "Aylığı eksik yatırılanlardan ilk etapta işlemleri tamamlanan 826 emekliye toplam 2 milyon 455 bin lira fark ödenecek'' diyen Acar, 'intibak düzenlemesi' kapsamında 2000 yılından önce emekli olan yaklaşık 2.5 milyon dosyanın incelemesine devam edildiğini, bugüne kadar 1 milyon 700 bin emeklinin dosyasının manuel olarak tarandığını, çalışmaların ise Kasım sonuna kadar bitirileceğini söyledi. Çalışmalar kapsamında, 2 bin 500 emekliye aylıklarının eksik, 3 bin 500 emekliye ise aylıklarının fazla ödendiğini ifade eden Acar, şöyle konuştu:

EKİM'DE DE DEVAM
"Eksik aylık alanların ödemelerini yapmaya başladık. Tespit yapıldıkça ödemeye devam edeceğiz. Ödemelerin bekletilip sonra yapılması söz konusu değil. Bu kapsamda şimdiye kadar yapılan eksik ödemeler incelendiğinde en düşük farkın 9.58 lira, en yüksek farkın da 21 bin 752 lira olduğu anlaşıldı." Acar, maaşı fazla yatan emeklilerden de kesintilerin zamana yayılacağını ve ücretlerin 4'te 1'ini geçmeyeceğini kaydetti.
Etiketler: ,
  • 27 Eylül 2012, Perşembe

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.