;

bombası

a her gün yenileri ekleniyor. Son olarak A Haber, sucuğa atom bombasında da kullanılan nitratın katıldığını ortaya çıkardı...

Sucuk bombası
Hileciler boş durmuyor. a sürekli yenileri ekleniyor. Süt, peynir, et ve yağdan sonra, sucuğa da atom bombası yapımında kullanılan 'nitrat'ın katıldığı açıklandı. A Haber'de yayınlanan Deşifre programına konuk olan Gıda Hareketi Başkanı , üretiminde koruyucu madde olarak kullanılan 'nitrat'ın atom bombası imalatında kullanıldığını kaydetti. Haftalardır halkın bilinçli gıda tüketimine yönelik yayınlar yapan yönetimindeki programın bir diğer konuğu Prof. Dr. Kenan Demirkol ise, nitrat deposu sucuk ve salamın yasaklanması gerektiğini söyledi. Demirkol ayrıca, inekleri endüstriyel yem ile beslemeye devam edersek, etinin de sütünün de zehir olacağına dikkat çekerek, meracılığın önemini vurguladı.

HİLECİLER AÇIKLANIYOR
Programın yayınlarının ardından, harekete geçen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye'de bir ilke imza atarak, gıda üretiminde tağşiş ve taklit yaptıkları belirlenen firmaları bir bir ifşa etmeye başladı. Türkiye'nin gıda güvenliği sorununun masaya yatırıldığı programda; Kemal Özer, ETBİR Başkanı Ahmet Yücesan, Prof. Dr. Kenan Demirkol ve Cüneyt Asan arasında zaman zaman sert tartışmalar yaşandı.

ORGANİK VURGUNU
Hileciler, vatandaşın gıda korkusundan istifade ederek hem ceplerini dolduruyor, hem sağlığımızla oynuyor. Son dönemde gıda maddelerinde yapılan hilelerin sık sık kamuoyu gündemine taşınmasıyla birlikte, birçok kişi sağlıklı beslenebilmek adına organik tarım ürünlerine yöneldi. Ancak organik tarım pazarının henüz ülkemizde tam anlamıyla gelişmemiş olması ve yeterli denetim yapılmaması, organik etiketi yapıştırılan binlerce sahte ürünün piyasada dolaşmasına neden oldu. Organik ürünlerin fiyatlarının çok daha yüksek olması sahtekarların iştahını kabartırken, olan yine vatandaşa oluyor. Hem daha yüksek para ödeyerek ürün alıyoruz hem de daha zararlı yiyecekleri yiyoruz. Organik ürünün üzerinde mutlaka organik sertifikasının bulunmasına ve güvenilir bir marketten almaya özen göstermeniz gerekiyor. Organik Ürün Üreticileri ve Sanayicileri Derneği Başkanı Ayhan Sümerli, "Tüketici organik ürünleri en kolay Tarım Bakanlığı ve sertifikalandıran kuruluşun logosu ile ayırabilir" dedi.


Burçin GÖKTAN  • 12 Haziran 2012, Salı

kalan karakter 1000

ERGUN ERGUN

SAĞLIK İLE İLGİLİ YANLIŞ YAPAN FİRMALARI DEŞİFRE EDİLMESİ GEREKMİYORMU İNSANLARDA ONA GÖRE ALIŞVERİŞ YAPAR

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 12.06.2012 11:22
mustafa mustafa

aldıgımız hava ıctıgımız su dınledıgımız sarkılarda bıle hıle hlelı toplumuz vesaıre

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 12.06.2012 11:02

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.