Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 30.05.2012 Gazete
ABONE OL

Satışlarımız artarsa Türkiye'de üretiriz

Satışlarımız artarsa Türkiye'de üretiriz
İsveçli ağır ticari araç üreticisi , Türkiye'de hedef büyüttü. Geçen yıl tüm dünyada 80 bin araç satan firma, yedinci büyük pazar olan Türkiye'de ise 3 bin adet araç sattı. Türkiye'deki pazar payından ve bölgede taşıdığı büyük potansiyelden memnun olduklarını söyleyen Scania Global Satış ve Pazarlama İcra Kurulu Başkan Vekili Martin Lundstedt, global satışların yüzde 10'unun Türkiye'den yapılması durumunda Türkiye'de fabrika kurabileceklerini belirtti.

HEDEF 150 BİN ADET
100'den fazla ülkede pazarlanan Scania markalı , otobüs, endüstriyel ve deniz motorları satışının, küresel krizin etkisiyle 2009'da yıllık 40 binlerin altına indiğini anlatan Lundstedt, "Satışlarımız son 2 yıldır yükselme eğiliminde. Önümüzdeki 5-6 yıl içinde yılda 150 bin ağır ticari araç satmayı hedefliyoruz" diye konuştu. Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü Tolga Senyücel, Türkiye'de kendileri ile stratejik ortaklık yapan Scania'nın, 2 yıldır artan talepleri esnek üretim modeli kullanarak sorunsuz bir şekilde karşılamayı başardığını vurguladı. Senyücel, yıl sonuna kadar 16 ton ve üzeri toplam araç satışlarının 25 bin adet olmasını hedeflediklerini belirtti. Şirket, tanıtımı yapılacak 13 litrelik motor ile müşterilerine 400 ve 440 beygir gücü üreten seçenekler sunmayı planlıyor.


Burçin GÖKTAN/ Stockholmkalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.