Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 29.05.2012 Gazete
ABONE OL

Şeker gibi vade

zirai kredilerde vadeyi 1 yıldan 2 yıla çıkardı, çiftçileri sevindirdi

Şeker gibi vade
, çiftçilerden gelen talepler üzerine zirai kredilerde vadeleri uzattı. Tarım bankacılığı kapsamındaki ürünleri hakkında bilgi veren Şekerbank Genel Müdür Yardımcısı , Hasat Kart Anadolu Turu kapsamında çiftçilerin sorunlarını dinlediklerini belirtti.

FAİZ İNDİRİMİ
Çiftçilerin, kullandıkları krediyi zorlanmadan nasıl geri ödeyebilecekleri konusunda destek istediklerini anlatan Halit Haydar Yıldız, "Biz de çiftçilerimizin bu beklentisini karşılamak üzere halen piyasada 1 yıl olan zirai kredilerdeki vadeyi 2 yıla çıkardık" dedi. Türkiye'nin çiftçiye özel ilk ticari kart ürünü olan Hasat Kart'a tarım sigortası ödeme özelliği de eklediklerini kaydeden Yıldız, çiftçilerin emeğini korumalarına destek olmak için, sigorta primlerini uygun vadelerde, hasat zamanı tahsil ederek tarım sigortası kapsamında kullanılacak kredilerde yüzde 20 oranında faiz indirimi sağladıklarını söyledi. Banka olarak bu yıl 'Üreten Emeklilik' ürününü uygulamaya sunduklarını ifade eden Yıldız, "Bu ürünle, çiftçi, esnaf ve küçük işletme sahiplerine bireysel emekliliğin kapılarını açıyoruz" diye konuştu. Yıldız, tarım bankacılığının 59 yıl önce kurulan Şekerbank'ın DNA'sında
olduğunu sözlerine ekledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.