Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 29.05.2012 Gazete
ABONE OL

500 bin çiftçi 'Deniz'i seçti

Özel bankalar arasında tarım sektörüne en çok kredi kullandıran banka Denizbank oldu. Genel Müdür Yardımcısı Sun, 'Müşteri sayımız 500 bini buldu' dedi

500 bin çiftçi 'Deniz'i seçti
Denizbank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı , tarımı, geleceğin en önemli sektörleri arasında gördüklerini söyledi. 2023 itibarıyla tarımsal GSYH'nin 150 milyar dolara çıkmasının beklendiğini ifade eden Sun, bunun da, tarımın Türkiye'nin gelecek 10 yıldaki önemini daha da artırdığını kaydetti. Denizbank'ın özel bankalar arasında tarım sektörüne en fazla kredi kullandıran banka konumunda olduğunu vurgulayan Gökhan Sun, şöyle devam etti: "Müşteri sayımız bugün itibarıyla 500 bini, Türkiye genelinde tarım sektörüne kullandırdığımız kredilerin büyüklüğü ise 2 milyar TL'yi aştı. Türkiye'de bir ilk olarak gerçekleştirdiğimiz 'Üretici Kart' ile 350 binden fazla üreticiye, 11 bin üye işyerinde tarımsal girdi alımlarında avantajlar sağlıyoruz. Bağ-Kur ödemelerini hasatta yaptırıyoruz."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.