Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.05.2012 Gazete
ABONE OL

Sıra demiryolunda

Sıra demiryolunda
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Boğazı'na yapılacak 3. köprü ve İzmit Körfez geçişine yapılacak köprüleri hatırlatarak, "3 yıl içinde 2 yeni köprümüz olacak" dedi. İtalya'nın Milano kentinde gazetecilerle sohbet toplantısı yapan Bakan Yıldırım, "Serbestleştirmediğimiz tek alan demiryolları kaldı. Onu da serbestleştireceğiz'' dedi. Bakanlığının kuruluş kanununda Demiryolları Düzenleme Genel Kurulu oluşturduklarını aktaran Yıldırım, bu kurumun amacının demiryolu işletmeciliğine özel sektör de girdiği zaman hakem rolü oynamak olduğunu ifade etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.