Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.05.2012 Gazete
ABONE OL

7 bin vergi avcısı sahada

7 bin vergi avcısı sahada
Kayıtdışı ile mücadelede yeni bir dönem başlıyor. , kayıtdışı ile mücadelenin terörle mücadele kadar önemli olduğunu belirterek, herkesin katkı vermesini istedi. (SGK) ile birlikte 81 ilde eş zamanlı denetime başladıklarını açıklayan Şimşek, ilk olarak 7- 21 Mayıs tarihleri arasında yapılan denetimlerde 5 bin 551 elemanın görev aldığını ve 391 bin mükellefin denetlendiğini söyledi. Bu sayede daha önce hiç kaydı olmayan 12 bin 680 mükellefin kayda alındığını kaydeden Şimşek, "Bu tür denetimler düzenli ancak habersiz olarak yapılmaya devam edecek. Bazen aynı anda sahaya 5-7 bin denetim elemanı birden inecek. Gerekirse sokak sokak denetimleri yapacağız. Elektrik doğalgaz, su, bütün abonelere çapraz denetim yapacağız" dedi.

ONLİNE TAKİP
Şimşek, yeni dönemde Maliye'nin araç imalat ve ithalatından nihai tüketiciye ulaşımına kadar olan süreci online takip edeceğini, inşaat sektörünün de müteahhitinden malzemecisine kadar tüm aşamalarında online takibe alınacağını ifade etti.

SANAL TiCARET DEĞiŞiYOR
Bakan Mehmet Şimşek, kayıtdışı ekonomi ile mücadelede elektronik ticaretle ilgili önemli değişiklikler yapılacağını açıkladı. Şimşek, Hollanda ile bir protokol imzalandığını, yeni sistem ile vergi kayıp-kaçağının önleneceğini söyledi. Yeni sistemde internetten yapılan alışverişte kayıp-kaçağı anında yakalayan yazılım sistemi getiriliyor. Nakit ödeme denetlenecek.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.