Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 21.05.2012 Gazete

Fazla farka son

Fazla farka son
Vatandaşların özel hastanelere ilişkin "Ne kadar ek ücret öderim?", "Fazla mı ödedim?" gibi sorularını bitirecek uygulama geliyor. Hangi özel hastaneye en fazla ne kadar ek ücret ödeneceği internetten önceden öğrenilecek. Vatandaşların sağlık hizmetlerine anında ulaşabilmesini ve hangi hizmete ne kadar fark ücreti ödendiğinin bilinmesini hedeflediklerini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bu kapsamda hazırlanan sitenin ay sonuna kadar hizmete sunulmasının planlandığını söyledi. '

CEP'TEN DE ULAŞILACAK
Çelik, "İnternet sayfasına girenler, özel sağlık hizmet sunucularında verilen hizmetlere, SGK'nın ödediği miktarı görecek. Vatandaşlar, özel hastanelerde en fazla ne kadar ilave ücret ödeyeceklerini de anında öğrenecek" dedi. Projenin ikinci aşamasında, siteye erişimi artırmak amacıyla android işletim sistemiyle çalışan kioskların ve tabletlerin özel hastanelere konulacağına işaret eden Çelik, bilgilere cep telefonlarından da ulaşılması için çalışma yapıldığını kaydetti.
kalan karakter 1000

polat polat

özel hastanelerden herkesin ayrıcalık olmadan yararlanması gerekir.yakın zamana kadar ssk,lıların üniversite hastanelerinden devlet hastanelerinden neden yararlanamadığına hala aklım ermiyor ssk lılar vebalımıydı eski sistemin ciddi zararlarını görmüş bir emekli olarak ciddi üzüntü duymaktayım.sayın bakanımızdan ve sayın başbakanımızdan tedavi görenler arasında ayrıcalıklı ve imtiyazlı bir durum olmamasını dilerim.ben tedavide çok geç kaldım bize zamanında bu hakkı tanımayanlar çok yaşasınlar başka ne diyeyim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.05.2012 23:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.