Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.05.2012 Gazete
ABONE OL

Memur zammını esnaf bekliyor!

Bugün kıran kırana pazarlık yapacaklarını söyleyen , 4 milyon çalışana yapılacak zammın, 4 milyon esnafa cansuyu olacağını belirtti

Gözler memur zammında!
Hükümet ve memur arasındaki toplu sözleşme pazarlıklarının 6. oturumu 'nda devam ediyor. Görüşmelerde, kamu görevlileri sendikaları heyetine başkanlık yapan , bugünkü toplantıda ise kıran kırana pazarlık başlayacağını belirterek, Hükümet'in yeni bir teklifle gelmesini beklediklerini söyledi. Toplu sözleşme görüşmelerinde 4 milyon çalışana yapılacak zammın, 4 milyon esnafın cansuyu olacağını kaydeden Gündoğdu, bunun Türkiye'nin kriz yaşamaması demek olduğunu ifade etti.

UMUTLUYUZ
masasından 21 Mayıs gecesi hak ettikleri sonucu alarak kalkmayı amaçladıklarını vurgulayan Gündoğdu, şöyle devam etti: "Biz bu masaya olan ümidimizi koruyoruz. Bu doğrultuda iktidara 'vermeye mecbursunuz' yönünde baskı yapıyoruz." Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı ise, hükümetin 3+3 olarak yaptığı zam teklifinin 4+4 olarak revizesini de kabul etmeyeceklerini belirtti. Koncuk, "Yüzde 20'lik teklifimizi yüzde 5+5 yapmaları da hiçbir kamu çalışanını memnun etmez" dedi.

EYLEM YAPMA MERAKLISI DEĞİLİZ
KAMU-SEN Genel Başkanı İsmail Koncuk, 23 Mayıs'ta yapacakları iş bırakma eylemiyle ilgili, "Taleplerimize cevap bulursak elbette iş bırakma eylemi yapmayız, eylem yapma meraklısı değiliz ama cevap verilmezse mutlaka 23 Mayıs'ta Türkiye'de üretimden gelen gücümüzü kullanacağız" diye konuştu.kalan karakter 1000

kemalettin kemalettin

ek derecemizi isteriz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.05.2012 14:53
karadeniz karadeniz

BU ÜLKEDE BİRTEK DİN GÖREVLİSİ VE ÖĞRETMENMİ MEMUR

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 18.05.2012 16:46
sinan sinan

Sendika başkanları hiç kendinizi yormayın benim tahminim hükümet 4 4 4 4 aile yardımı 180 tl çocuk 33 tl bu kadar.Bu hemen hemen sendikaların isteğine denk geliyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 18.05.2012 14:35
yavuz yavuz

Sayın Ahmet GÜNDOĞDU doğru söylüyor. Devlet memura işçiye verecekki onlarda harcasın . Harcasınki esnaf kazansın herkes kazansın. Mmeura işçi vermezsen öğle arası memur işçi odada veya daire bahçesinde geziyor. Esnafda haliyle sinek avlıyor. Sayın Başbakanım buları biliyordur heralde.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 18.05.2012 14:33
fazlı ertürk fazlı ertürk

2005den sonra memur olanlar ek derece istiyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 18.05.2012 14:23

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.