Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 17.05.2012 Gazete
ABONE OL

tamam

Kentsel Dönüşüm tamam
Kamuoyunda olarak bilinen yasa, Meclis'ten geçti. Yasaya göre, gecekonducuya konut verilene kadar evi yıkılmayacak. Gecekondu sahiplerine gerekirse nakdi yardım yapılabilecek. Riskli yapıların yıktırılması için yapı maliklerine verilen süre ise 30 günden 60 güne çıkarıldı. Riskli binayı yıktırmayan içinse 'na suç duyurusunda bulunulacak. Bakanlığın talebi üzerine Askeri yasak bölgeler, Hazine'nin özel mülkiyetinde bulunan riskli alanlarda ve rezerv yapı alanlarındaki taşınmazlardan; kamu idarelerine tahsisli olanlar TOKİ'ye ve belediyeye bedelsiz devredilebilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.