Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 17.05.2012 Gazete

Firmalar hileciye savaş açtı

Firmalar hileciye savaş açtı
Vatandaşın sağlığını hiçe sayan hilecilerle gıda üretecileri de mücadele ediyor. Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) Başkan Vekili , raflarda dikkatlerini çeken firma isimlerini, fiyatları çok farklı olanları ya da şikayet gelenleri kendilerinin de denetleyerek, çıkan sonuçları yetkili birimlere gönderdiklerini söyledi.

SAĞLIKLA OYNANIYOR
nin açıklandığı toplantıda konuşan Akyüz, hilecilerin affedilmemesi gerektiğine dikkat çekerek, merdiven altı üretimin insan sağlığı ile oynadığını kaydetti. Toplantıda ayrıca GDO sorununa da değinen Akyüz, 2009'da başlayan ve bugün gelinen noktada ortaya çıkan bilgi kirliliğinin sonucu olarak bilimsel bir değerlendirmenin oluşturulamadığını, bugün GDO'nun sanayiye verdiği zararın ise 5 milyar doların üstünde bir rakam olduğunu kaydetti.


Burçin GÖKTANkalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.