Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 17.05.2012 Gazete
ABONE OL

2 milyar cirolu Avusturyalı dev yatırıma geliyor

2 milyar cirolu Avusturyalı dev yatırıma geliyor
Kayın ve okaliptüs ağaçlarından elde ettiği selülozla elyaf üreten , yeni teşvik yasası sayesinde Türkiye'ye yatırıma geliyor. Lenzing Türkiye Mümessili Filofibra'nın CEO'su Livio Danısı, "Türkiye'nin yeni teşvik yasasına güveniyoruz. 2014'e kadar 1.5 milyar euroluk yatırım planımızın büyük kısmını Türkiye'de gerçekleştireceğiz" dedi. 2011'de 2 milyar euro ciro ile sektöründe rekor kıran Lenzing'in, Global Pazarlama İletişim Başkanı Christina Kreuzwiese ise, "Türkiye tekstilde Avrupa'da adını duyurmaya başladı. Biz de ülkenizde yatırım yapacağız" diye konuştu. Firma ürünlerini Marks&Spencer, Ikea, H&M, Lacoste, Ungaro ve Versace gibi markalara veriyor.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.