Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 15.05.2012 Gazete
ABONE OL

Faizsiz emeklilik

Faizsiz emeklilik
Bireysel emeklilik pazarına bir yeni oyuncu daha katıldı. Bank Asya iştiraki olan Asya Emeklilik, Sistemi'nde (BES) faaliyetlerine başladığını açıkladı. Bank Asya Genel Müdürü Abdullah Çelik, 'in Türkiye'nin, 'ilk ve tek faizsiz bireysel emeklilik şirketi' olduğunu söyledi. Asya Emeklilik Genel Müdürü Ercüment Korkut ise 2023'te Bireysel Emeklilik Sistemi'nin 2.7 milyon olan katılımcı sayısının 7.5 milyona, fon büyüklüğünün ise 200 milyar liraya ulaşmasını beklediklerini belirtti. Korkut, "Amacımız bireylere yaşam boyu sürdürdükleri standardı emekliliklerinde de yaşatmak" dedi.

Burçin GÖKTAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.