Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.05.2012 Gazete
ABONE OL

a sıfır faizli

lara müjde... İş kurmak için proje geliştiren kadınlara '0' faizli, kolay geri ödemeli verilecek. Başarılı olanlar son 1 yıllık ödemeyi de yapmayacak

Yoksul kadına sıfır faizli kredi
Hükümet, ları sevindirecek önemli bir uygulamayı başlatıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın 0 faizli, ilk 2 yılı ödemesiz, geri kalanı da 6 yılda, 6 eşit taksitler halinde ödenen 'gelir getirici proje destekleri', yoksulluk riski yüksek kadınlar için yeniden biçimlendirildi. Yoksul kadınların kendi işini kurabilmesi için söz konusu desteklerde 'pozitif ayrımcılık' yapılacak. Yıllık proje kotalarının yüzde 30'u kadar ek kota, sadece kadınlara ve ortaklarının yarıdan fazlası kadın olan grup bazlı projelere ayrılacak. Verilen desteklerde başarılı görülen projelerin son 1 yıllık geri ödemesi de hibe edilecek. Gelir getirici projeler için kişi başına 15 bin lira destek veriliyor. 2003-2011 arasında 17 bin 556 proje desteklenerek 73 bin 386 kişi-ailenin faydalanması sağlandı.

Burcu ÇALIKkalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.