Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.05.2012 Gazete
ABONE OL

rekor kırdı

VakıfBank rekor kırdı
, bu yılın ilk çeyreğinde 420 milyon lira net kârla banka tarihinin en yüksek çeyreksel kârına ulaştı. 2012 yılı ilk çeyrek sonuçlarını değerlendiren VakıfBank Genel Müdürü , bu yıla özellikle ticari bankacılık alanında hızlı girdiklerini ve banka tarihindeki en yüksek çeyreksel kâr rakamına ulaştıklarını ifade etti. VakıfBank'ın şubeleşmeye devam ederek Mart 2012 itibarıyla şube sayısını 690'a yükselttiklerini kaydeden Kalkan, 2012 yıl sonunda şube sayısını 750'ye, çalışan sayısını ise 13 binin üzerine çıkararak, kârlı büyümeyi ve nitelikli gençleri sektöre kazandırmayı hedeflediklerini söyledi. VakıfBank'ın aktif büyüklüğü yüzde 24.1'lik artışla 94.6 milyar TL'ye, nakdi kredileri ise yüzde 28.2 artışla 60.2 milyar TL'ye yükseldi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.