Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 12.05.2012 Gazete

350 Arena lazım

de 'sıfır atık' hedefleyen Çevre Bakanlığı, 'İnşaat atıkları geri dönüştürülmezse, depolamak için 350 stad gerekir' dedi

350 Arena lazım
çalışmalarına hız verdi. Tüm yıkılan binaların kalıntılarını doğaya zarar vermeyecek şekilde geri dönüştürmek isteyen Bakanlık, bu kapsamda proje çalışmaları yapıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı , yıkılacak binadaki her şeyi geri kazanmak istediklerini söyledi.

BÜYÜK TASARRUF OLACAK
Bakanlık'ın projeyle, enkazlardan ortaya çıkacak kapı ve pencereleri, demir ve çelik malzemeleri, bakır kabloları, tesisat malzemelerini, kiremit ve ahşap malzemeleri yerinde kolayca ayrıştırıp yapı sektörüne kazandırmayı istediği, geri kalan molozları ise özel kurulacak geri dönüşüm tesislerinde işleyip düşük kaliteli beton ve çimento haline getireceği kaydedildi. Bunlar daha sonra kaldırım taşı ve yol malzemesi olacak. Bakanlık, inşaat artıklarının geri dönüştürülmemesi halinde depolanması için 350 adet Arena Stadı'na ihtiyaç duyulacağını ifade etti.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.