Bugünkü
Takvim

Hedef 10 milyar dolar

Hedef 10 milyar dolar
Şubat'ta altıncısı yapılacak olan moda haftası (IFW), sektör için bir ticaret imkanı da oluşturacak. İstanbul Hazırgiyim ve Tekstil İhracatçıları Birliği Başkanı , artık fason ile gidilecek yolun daraldığını ve mutlaka markalaşmak gerektiğini söyledi. Tanrıverdi, "10 yılda markalı ihracat 10 kat artıp 10 milyar doları bulacak" diye konuştu. Türk markalarını dünyaya yaymayı istediklerini dile getiren Tanrıverdi, bu yıl IFW için 1.5 milyon lira bütçe ayırdıklarını ifade etti. Tanrıverdi, 18 ülkeden alıcıların katılacağı organizasyonda her alım yapan firmanın sektöre kattığı değerin 1 milyon dolar olacağının altını çizdi.


Burçin GÖKTAN


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.