Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 29.09.2011 Gazete
ABONE OL

siz Avrupa!

Avrupa Parlamentosu Türkiye için toplandı. Zirveden Türkler'e kolaylığı müjdesi çıktı...

Vizesiz Avrupa!
ülkelerinin Türkiye'ye uyguladığı konusu, Avrupa Birliği Bakanı 'ın katılımıyla dün Strasbourg'da masaya yatırıldı. AB İçişleri Komiseri Cecila Malmström, toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'ye vize kolaylığı sağlanacağını açıkladı. Kararın içeriğinde vize sürelerinin uzatılması ve çoklu giriş vizesi verilmesi de bulunuyor. Avrupa ülkeleri vize başvurularında, Türkler'den alınan harçlarda indirime gidecek. İstenen evrakların sayısı da azaltılacak.

İŞADAMLARINA KOLAYLIK
Öte yandan Avrupa Birliği ülkeleri; öğrenciler, işadamları ve ticaretle uğraşan kesimler için özel kolaylıklar sağlayacak. Toplantı öncesi çeşitli temaslarda bulunan Bakan Egemen Bağış, Avrupa Birliği yetkilileri ile görüşmelerinde vize konusunda taleplerimizi iletti. Bağış, 'ABTürkiye vize ilişkileri' başlığı altında yapılan toplantıya katıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.