Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 24.09.2011 Gazete
ABONE OL

'ye Türk imzası

Türk işadamı , 500 milyon dolara 'de lüks otel ve mega yat limanı yapacak. Island Gardes adlı projenin temeli önümüzdeki yıl atılacak

Miami'ye Türk imzası
Dev projelere imza atan Türkler adeta tüm dünyaya parmak ısırtıyor... Bu projelerden bir tanesi de işadamı 'a ait. Bayraktar, 'de lüks otel ve mega yat limanı yapacak. Mehmet Bayraktar'ın 10 yıldan beri hayata geçirmek için beklediği 500 milyon dolarlık yatırımı, sonunda onay almayı başardı.

10 YIL SÜREN DAVALAR
New York merkezli iş portalı turkavenue.com'un haberine göre; Miami'deki İl Meclis Komisyon toplantısında yapılan oylama sonucu Bayraktar'ın yatırımının önündeki engeller kalktı. Bayraktar'ın ortak olduğu Flagstone şirketi adına lobi yapan , 2012'de temel atacaklarını duyurdu. Island Gardes adlı projede mega yat limanı yapılması, daha sonra da lüks otelin inşasına başlanması planlanıyor. Miami'nin Island Gardens bölgesine yapılacak lüks otel, mega yat limanı kompleksi, ilk kez 2001 yılında onaylanmış, Miami İl Meclis Üyeleri 2004 yılında arazinin Bayraktar'ın şirketine kiralanmasına izin vermişti. Daha sonra bölgede yaşayanların açtığı davalarla uğraşmak zorunda kalan Bayraktar, bir türlü temeli atamamıştı. Florida Eyalet Meclisi geçtiğimiz Ağustos ayında projeyi onaylamıştı. Tartışmanın çıkış nedeni de, Flagstone'a kiralanan Island Gardens bölgesinin 1949 yılında Miami şehrine kamu kullanımına sunulmak üzere devredilmesi gösteriliyor.

KUMARHANE EKLENEBİLİR
Lüks otel ve mega yat limanından oluşan Island Gardes projesine kumarhane de eklenebileceği bildirildi. Türk işadamı Mehmet Bayraktar'ın ortak olduğu Flagstone adlı şirketin yetkilisi Brian May, bunun henüz plan dahilinde olmadığını, ancak önümüzdeki günlerde Mehmet Bayraktar ile bu konunun konuşulacağını söyledi. Yatırımcılar, Florida'daki kanunu değiştirmeyi başarabilirlerse, kumar oynatma iznini gelecek yasama döneminde almayı umut ediyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.