Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.09.2011 Gazete
ABONE OL

cepte!

Emeklilik cepte!
te prim ve gün saydırma dönemi sona eriyor. Artık emeklilik bilgileri vatandaşın cebinde olacak. (SGK) emeklilik ve prim bilgilerini vatandaşlara SMS yoluyla bildirecek. Bilgilerin cep telefon numarasına SMS olarak ulaştırılmasını sağlamak için önümüzdeki günlerde GSM operatörleri ile protokol imzalanacak. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı bilgilerini birleştiren kurum, provizyon sisteminde ortaya çıkan sorunları giderecek yeni bir projeye de imza atacak. Yeni sistemle sadece T.C. kimlik numarası kullanılarak başka bir bilgiye ihtiyaç duyulmadan provizyon verilebilecek. İşe giriş-çıkış, emeklilik ve evlilik gibi durumların belirleneceği bir sistem kuruluyor.


Hazal ATEŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.