Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 20.09.2011 Gazete
ABONE OL

Evini taşıyan adres bildirsin

Evini taşıyan adres bildirsin
NİSAN 2009'da yürürlüğe giren ve yıl içerisinde gerçeğe aykırı adres beyanında bulunan ya da hiç beyanda bulunmayan kişilere idari para cezası uygulanmasını öngören yönetmelik kapsamında, 10 binlerce kişiye idari para cezası uygulandı. 2011 yılı için, 20 iş günü içerisinde adres değişikliğini bildirmeyenlere 354 TL, gerçeğe aykırı adres bildiriminde bulunanlara ise 710 TL idari para cezası uygulanıyor.

Uzmanlar vatandaşları uyararak, "Eğer evinizi taşıdıysanız, hem eski adresinizdeki muhtarlığa hem de yeni adresteki müdürlüğüne gidip durnumunuzu bildirin. Yoksa ağır cezalar gelebilir" uyarısında bulundu.

HALKA BİLGİ VERİN
Tüketiciler Birliği Başkanı Nazım Kaya, vatandaşların ceza ödemek zorunda olduğuna dair yeteri kadar bilgilendirilmediğini ifade ederek, "ların halkı bilgilendirmesi gerekli.
Biz bir para cezası olduğunu Nüfus İdaresi'ne gittiğimizde öğreniyoruz" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.