Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.09.2011 Gazete
ABONE OL

Habersiz tarifeye son

Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu (), sabit ve cep telefonu ile internet servis sağlayıcılarının, abonenin haberi olmadan tarife değişikliği yapmasının önüne geçecek düzenlemeyi hazırladı. Tüketicilerin "Haberim olmadan tarifemi değiştirdiler, mağdur oldum" şikayetleri üzerine harekete geçen BTK, yeni bir yönetmelik taslağı hazırladı. Düzenlemeye göre; işletmeler yapacakları tarife değişikliklerini en az 1 ay önceden kısa mesaj, mail ya da mektupla abonelerine bildirecek. Böylece abone, tarife değişikliğinden ortaya çıkan yüksek ücret faturasına yansımadan başka bir tarifeye ya da başka bir operatöre geçebilecek.


Hamdi ATEŞ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.