;

işçiye devlet güvencesi

, olarak çalışan 500 bin işçinin sorunlarını çözeceklerini söyledi. İşçilerin kamu işçisi sayılmaları da gündemde

Taşeron işçiye güvence
12 Haziran öncesi seçim meydanlarında en çok tartışılan konuların başında gelen işçilerle ilgili hükümet adım atmaya hazırlanıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı , taşeron işçilerin ücretten tazminata kadar sorunlarını çözeceklerini söyledi. Çelik, 500 bin taşeron işçi bulunduğunu, bunların kamu işçisi gibi kabul edilmesi yönünde görüşler olduğunu da hatırlattı.

MESLEĞE GÖRE ÜCRET
Taşeron işçilerin statü sorunları bulunduğunu, tazminat alamadıklarını belirten Çelik, şöyle devam etti: "Bunların kamu işçisi statüsünde olmaları önerileri var. Taşeron firmalar çalıştırdıkları işçilere bazen maaş da veremiyor, güvenceleri yok. Tazminat alamıyorlar. Çalışma saatleri ile ilgili sıkıntılar var. Örgütlenme sorunları bulunuyor. Bunların tümünü Ağustos'taki üçlü danışma kurulu toplantısında masaya yatıracağız.
Bunların durumlarını güvenceye kavuşturmak için çalışacağız." Çelik, işçilerin ücretlerinin mesleklerine göre olması gerektiğini ifade etti.

TAZMiNAT FONUNA DESTEK
TOBB Yönetim Kurulu üyelerini kabul eden Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, kıdem tazminatı fonu oluşturulması ile ilgili olarak, "Özel sektörle, çalışan kesimin, emek kesiminin diyaloğuyla çözülecek bir konu" dedi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da, "Kıdem tazminatında hükümet programındaki prensipleri destekliyoruz" şeklinde konuştu.
  • 14 Temmuz 2011, Perşembe

kalan karakter 1000

osman kaya osman kaya

kadro taşörenin ve işçinin hakkı

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 04.11.2014 13:40
osman kaya osman kaya

sayın değerli saygılı kamuda çalışan asgari ücretle çalıştırılan taşören işçilerin düzenleme gelmesi için kamu kuruluşlarına duyrulur kadro verilmesi gerekiyor nedeni emeklilik yaşı düşürülsün yoksa her geçen gün işsizlik sayısi ikiye katlayacaktır .

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.11.2014 13:35
ECEVİT YILDIRIM ECEVİT YILDIRIM

YILARDIR KANAYAN BİR YARAYA PARMAK BASTINIZ GERÇEKTEN ASGARİ ÜCÜRETE ÇALIŞIYORUM DEMEYE UTANIYORUZ İNSAN GİBİ YAŞAMAYA BİZLERİNDE HAKIMIZ VAR KIDEM TAZMİNATIMIZI MEMURLARIN OLDUGU GİBİDE BİZİMKİDE BİRİKSİN SORA EMEKLİ OLUNCA BİR İŞ YAPMAYA DAHA İYİ OLUR YILIK İZİN DOGUM İZİNİ ÖLÜM İZİN İDARİ İZİN BULARIN SÖZLEŞMELERE MUTLAKA KOYULMALI YÜZDE YİRMİ ASGARİ ÜCÜRETİN ÜSTÜNDE OLMALI EN DÜŞÜK MEMUR MAGAŞI KADAROLMALI GERÇEKTEN ÇOK ZORLANIYORUZ GEÇİM YAPMAKDA LİSE VE ÜNÜVERSİDEDE HELE İL DIŞINDA OKUDURSAN YANDIK ASGARİ ÜCÜRETİNEN ALLAHIM YARDIMCIMIZ OLSUNİNŞALLAH BİR AN ÖNCE ÇÖZÜLECEK BUDA BİZLERDE RAHATLAYACAGIZ İHALELER BEŞ YILDA BİR YAPILSIN FİRMALAR DEGİŞİYOR FAKAT İNSALAR AYNEN ON YILIK ONBEŞ YILI DAHADA FAZLA BEN ON ÜÇ YILDIR ADIMIZ TAŞARON BÜTÜN İŞLERİ YAPMAKTAYIZ HEMEMUR HEM İŞCİLİK

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır21
cevapla 03.08.2012 16:35
ECEVİT YILDIRIM ECEVİT YILDIRIM

SEVGİLİBAKANIM SİZLERE GÜVENİMİZ TAM BİR AN ÖNCE BU İŞİ BİTİRİN ARTIK YUETİ OKUYAN ÇOCUKLARIMIZ VAR ÇOK ZORLANIYORUZ

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır26
cevapla 03.08.2012 16:19
kaderimiz kaderimiz

ee birazda okusaydık..üniversite mezınu umm.. kpss sınavını kazanmıştımm ve yerleşemedimm.. yaklaşıkk 6,5 sene ,bi kamukurumunda taşeron işcisi olarakk , calışmaktayımm.. ama inanınız ki bi yere sap olamadım.. yanii kaderimizz desmm. yeter.. olsunn be,, birgün olsada o kadere kıracamm.. istesede istemese de. ama sayın devlet büyüklerime sesleniyorumm.sade benim gibi 100,000 binlerce çalışan arkadaşlarımız varr..bunları nezaman kadro vermek istersenizz.. sayınn devlet büyüklerii...sizde haklısınızz neden ki ;türkiyede olaylar bitmezz .. yani bize kadroo 2023 de tahminimm.. o zaman kimm ölür kimm kalırr..

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır19
cevapla 23.05.2012 22:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.