;

350 bin sözleşmeliye kadro geliyor

Sözleşmelilere kadro verileceği haberlerini sadece TAKVİM yazdı... Hükümet, sözleşmeli kadrolu ayrımını kaldıracak çalışmayı bitirdi. Memurlara müjdeyi Başbakan Erdoğan verdi

350 bin sözleşmeliye müjde
Sayıları 350 bine yaklaşan sözleşmeli memurların yıllardır beklediği müjdeli haber dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Sözleşmeli memurlara kadro yolu açıldı.

KHK'YA GİRECEK
İlgili bakanların bu konuda çalışma yaptığını söyleyen Başbakan Erdoğan, "Kanun Hükmünde Kararname'ye (KHK) yetiştirilmeye çalışılıyor. Aksi takdirde 12 Haziran sonrasında sözleşmelilere kadro yolunu açacağız" dedi. TAKVİM, bu konudaki çalışmaları takip eden tek gazete oldu. Devlet personel rejimindeki reform çalışmalarının tüm detayları TAKVİM'de yer aldı. Manşetlerden verdiğimiz haberler ile memurları bilgilendirirken, bu işin sabırla beklenmesi gerektiğini de vurguladık. Memur-Sen 4. Olağan Genel Kurulu'na katılan Başbakan Erdoğan, çalışmaların bittiğini şu sözlerle açıkladı: "Özellikle Güneydoğu gibi, Doğu illerimiz gibi birçok illerde, bizler geldiğimizden bu yana birçok sıkıntılar yaşadık. Gittiğimiz okullarda öğretmenlere, hastanelerde doktorlara sorduğumuzda hep aldığımız cevap şu oluyor; 'Eş durumundan döndüler.' Genç öğretmen, sağlık personelinin bölgede 5 yıl gibi veya daha fazla kalması, bunlar da ayrı bir sıkıntı. Fakat bir adımı da atmamız lazım, o da şudur; yani nasıl ki bir polis, bir asker, bir yargı mensubu gittiği zaman o bölgelerde belli bir süre görevini yapıyorsa bu şekilde orada görevini yapacak şekilde bir hazırlığı arkadaşlarımız sürdürü-yor. Hazırlık bitince süratle şu anda çıkardığımız KHK'ye alacağız. KHK ile eğer bu hallolabilirse, Bakanlar Kurulu kararımızla bunu çıkarmış olacağız. Aksi takdirde 12 Haziran sonrasında sözleşmelilere kadro yolu açılacak."

EN ÇOK MİLLİ EĞİTİM VE SAĞLIK'TA
Sözleşmeli memurların büyük çoğunluğu Milli Eğitim Bakanlığı'nda bulunuyor. Bunu Sağlık Bakanlığı izliyor. Özellikle öğretmen kadrosunda ve ebe hemşire gibi görevlerde bulunan sözleşmeliler, kodroluların sahip olduğu birçok haktan mahrum kalıyor. 4/C statüsünde görev yapanlar ise her yıl 2 ay daha eksik çalışıyor.

İLK KEZ TAKVİM GÜNDEME GETİRDİ
TAKVİM sözleşmeli memurlar ile ilgili kadro çalışmalarını ve devlet personel rejimindeki reformları manşetleriyle gündeme getirdi.

kalan karakter 1000

tuğba tuğba

anasınıflarında tam çalışan yarım ay sigorta yapılan temizlik görevlilerine de kadro geliyor mu?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.03.2014 17:57
ülkü ülkü

okuldakı işkurdan calişan personele kadro gelecekmii?

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 25.03.2013 13:22
belediye 2 belediye 2

Bende merak ettim,toplam yaklaşık 350 bin sözleşmeli var,Başbakan tüm sözleşmeliler dedi,Bakan da diyorki 70 bini öğretmen olmak üzere 192.000 kişi kadro alacak..O zaman yaklaşık 158.000 kişi alamayacak kadro...Kimlere olduğunu yani hangi kurumlar yok.mesela ben belediye de sözleşmeliyim,bize kadro var mı...?Bunlar neden açıklanmıyor?Lütfen takvimden bunun cevabını rica ediyorum lütfen...

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 03.06.2011 11:01
VATANDAŞ VATANDAŞ

SÖZLEŞMELİ DEDİĞİ KİMLER...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 01.06.2011 14:06
belediye belediye

belediyede tam zamanlı sözleşmelileride kapsıyor mu ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 15.05.2011 13:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.