Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.02.2011 Gazete
ABONE OL

5 bin kişiye iş fırsatı

5 bin kişiye iş fırsatı
Hükümet'in açıkladığı elektrikli otomobil ile birlikte motosiklette de Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimi sektörü hareketlendirdi. Pazarın yüzde 75'ini oluşturan 250 CC ve altındaki araçlar için düzenlenen ÖTV oranı yüzde 22'den 8'e çekildi. Motosiklet Endüstrisi Derneği Başkanı Ali Karakoç, "Bu karar fiyatlara ve satışlara olumlu yansır" dedi. Sektörün 25 bin kişiye iş yarattığını kaydeden Karakoç, "2011'de satışlar en az yüzde 25 artacak. 5 bin kişiye de iş kapısı açılacak" diye konuştu.

UCUZLUK GETİRECEK ÖTV
indirimi motosiklet fiyatlarına bin 500 TL'ye kadar ucuzlamayla yansıyacak. Yuki Motor'un Satış ve Pazarlama Müdürü Cemil Öztürk, "Fiyatı bin 500 TL'den başlayan motorun fiyatı 200 TL iniyor. 10 bin TL olanlarda bin 500 TL'ye yakın indirim oldu" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.