Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 27.02.2011 Gazete

Sabancı'dan rüzgar santrali

Sabancı'dan rüzgar santrali
SABANCI Holding'in iştiraki olan Enerjisa'nın ilk rüzgar santrali, Enerji Bakanı Taner Yıldız, EPDK Başkanı Hasan Köktaş ve Sabancı Holding Başkanı Güler Sabancı'nın katılımıyla açıldı. Bakan Taner Yıldız, lisans başvurusu yapan şirketlere çağrıda bulunarak, "Kamunun özeli, özelin de kamuyu oyaladığı bir yapı istemiyoruz" dedi. Güler Sabancı ise Enerjisa'nın rüzgar enerjisi alanında da büyük bir oyuncu olma kararlılığında olduğunu, Çanakkale Rüzgar Santrali'nın, bu alandaki yatırımların ilk adımını teşkil ettiğini söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.