Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 27.02.2011 Gazete
ABONE OL

Diziler tulumlu işçi oynatsın

En az 2 bin lira maaşla ara eleman arayan sanayiciler, çareyi dizilerde buldu. ASO Başkanı, dizilerde daha çok işçi rolü istedi

Diziler tulumlu işçi oynatsın
SANAYİCİLER, bulamadıkları işçiler için çareyi dizilerde arayacak. Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, metal ve ahşap kesme (CNC) makinesi operatörlüğü için açtıkları iş garantili 900 kişilik kursa sadece 90 kişinin başvurduğunu söyledi. Özdebir, "100 kişi mülakata geldi, 90'ı kursa başladı. CNC operatörüne çok ihtiyaç var ancak adam bulamıyoruz" dedi. Özdebir, 3-6 aylık kurs sonrası maaşın 2 bin liradan başladığını ama talep olmadığını ifade etti.

HERKES OFİS İSTİYOR
Konunun sosyolojik olarak da irdelenmesi gerektiğini belirten ASO Başkanı, şunları kaydetti: "Bir güvenlik elemanı arandığında bine yakın kişi başvuruyor. Herkes TV dizilerindeki gibi ofis ortamı bekliyor. Atölyede tulumu sırtına geçirip, çalışma yapılacak işi kimse beğenmiyor. Bundan sonra filmlerde ve dizilerde, CNC operatörü, kaynakçı olan rol modeller kullanmak lazım. Bu konuda yapımcılara başvuracağız."

ÜSTE PARA BİLE VERİLİYOR
ASO Başkanı Nurettin Özdebir: "Açtığımız kurslara devam edenler, meslek lisesi mezunu ise günlük 15 lira alacak. Yemek, servis gibi avantajları olacak. 18-35 yaş arası herkes başvurabilir. Sanayici kalifiye eleman istiyor."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.