Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.02.2011 Gazete
ABONE OL

100 bin KOBI'ye 4 milyar lira

'lere müjde var! Sanayi Bakanı , bu yıl içinde 100 bin KOBİ'ye 4 milyar lira tutarında faizsiz kredi verileceğini duyurdu

100 bin KOBI'ye 4 milyar lira
Hükümet, 'lere yeni destek paketi müjdesi verdi. Bu müjdeyi açıklayan Sanayi Bakanı , bu yıl için yeni bir 100 bin KOBİ'lik kredi faiz desteği paketi hazırladıklarını, detayları Nisan'da açıklayacaklarını söyledi.

DESTEK SÜRÜYOR
Bakan Ergün, yönetim kabiliyetini güçlendirecek proje getirenlere, Ar-Ge çalışması olanlara veya güçlerini birleştirmek isteyen KOBİ'lere destek verdiklerini ifade etti. Ergün, "Genel olarak piyasaların canlanması için, kredi mekanizmalarının hareketlenmesi için de kredi faiz desteği uygulaması yapıyoruz. Önce 100 bin KOBİ'ye bir destek paketi açıklamıştık. 70 bin KOBİ'ye kademeli olarak işini geliştirme desteği verdik" dedi. Bu yıl için yeni bir 100 bin KOBİ'lik destek, kredi faiz desteği paketi hazırladıklarını anlatan Ergün, şunları kaydetti: "Bu da 3-4 milyar liralık bir rakama tekabül edecek. Biz faizine destek veriyoruz, anapara riskini banka üstleniyor. Önceliğimiz hiç kredi almamış olanlar."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.