Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 24.02.2011 Gazete
ABONE OL

Gecekonduya son

Cumhuriyet tarihinin en büyük gecekondu dönüşümü uygulamasını başlatan 148 bin konutu projelendirdi, 50 bininin yapımına başladı, 30 binini de tamamladı

Gecekonduya son
İSTANBUL'da gerçekleştirilecek '2011 Konut Kurultayı'nın tanıtım toplantısında konuşan Başkanı , Türkiye'de güvenli, çağdaş, sosyal ve ekonomik açıdan gelişmiş yaşam alanlarını yaratmanın bir zaruret halini aldığını belirterek, "Söz konusu geleceğin şehirlerini yaratmak, ancak kentsel dönüşümle mümkün olacaktır" dedi.

HEDEF 1 MİLYON KONUT
TOKİ'nin konut üretiminde 500 bin adede yaklaştığını, 2023'e kadar 500 bin konut daha üretmeyi hedeflediğini söyleyen Bayraktar, "Kentsel dönüşüm çerçevesinde Türkiye genelinde 248 proje yürütüyoruz. Gecekonduların dönüştürülmesi kapsamında 148 bin konut projelendirdik, 50 bin konut yapımına başladık. 30 binini de bitirdik" şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

tabi tabi

insanların evlerini zorla ellerinden alarak 3 krş parayla zorla zabıtalar ve polis eşliğinde döverek atıp birilerine o arsaları peşkeş çekip rant sağlamanın en iyi yolu budur orada mağdur ettiğiniz insanlardan sanki bu ülkede yaşamıyorlarmış gibi kapı önüne koyuluşları ve ortada bırakılmış insanlara verilen değerin göstergesidir herzaman rant

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır12
cevapla 24.02.2011 11:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.