Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.02.2011 Gazete

Öğrenciye müjde

Öğrenciye müjde
Yükseköğrenim Kurumu () ile Küçük ve Orta İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında işbirliği protokolü imzalandı. Törende konuşan Sanayi Bakanı , işbirliği protokolünün en önemli ayağını 'girişimcilik' dersinin üniversitelerde tüm bölümleri kapsayacak şekilde zorunlu veya seçmeli ders olarak okutulmasının oluşturacağını söyledi.

Bakan Ergün, şunları kaydetti: "Gençler arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla İş Planı Yarışması düzenleyeceğiz. Bu yarışma sonucunda müfredatına girişimcilik dersi koyan her üniversiteden iş planında ilk 3'e giren öğrencilere destek vereceğiz. Bu öğrenciler mezun olduktan sonra 24 ay içerisinde işlerini kurmaları halinde, en başarılı iş planı sahibine 15 bin lira, ikinciye 10 bin lira, üçüncüye ise 5 bin lira ödül vereceğiz. Normal girişimcilik teşviki olarak verdiğimiz 27 bin lira hibe desteklerimiz var. Bu ödüle ilaveten bundan da yararlanacaklar. Ayrıca geri ödemeli destek var. Faizsiz geri ödemeli 70 bin lira desteğimizden de yararlanacaklar. Bunun 2 yılı ödemesiz, faizsiz olarak 4 yılda ödemesi yapılacak."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.