Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 22.02.2011 Gazete
ABONE OL

OGS kalkıyor yeni sistem HGS

OGS kalkıyor yeni sistem HGS
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, otoyol gişelerindeki en büyük sorunun OGS ve KGS sisteminin bir arada bulunması olduğunu, bunu tek sisteme dönüştüreceklerini söyledi. Yıldırım, şunları anlattı: "OGS'de araç durmadan gişelerden geçebiliyorken, KGS'de ise durup geçiyorsunuz ve bu da ciddi bir zaman kaybına neden oluyor. Şu anda yaptığımız çalışma ile kısa süre sonra bunu tek sisteme dönüştüreceğiz. Yeni sistemi OGS'ye entegre edeceğiz. Adı Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) olacak. OGS ile çalışacak, ikisi birbiriyle konuşan sistemler olacak."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.