Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 19.02.2011 Gazete

Kocası ölen kadına maddi destek geliyor

BAŞBAKANLIK Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, eşi ölen ve ihtiyaç sahibi olan kadınlar için nakdi yardım yapmaya hazırlanıyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürü Aziz Yıldırım, "Eşini kaybeden kadınların 'şimdi ben ne olacağım?' düşüncesini biraz olsun hafifletecek, 'Benim yanımda devlet var. Bana bakacak bir devlet var artık' diyebileceği bir program oluşturmayı hedefliyoruz" dedi. 'Eşi Vefat Etmiş Kadınlar için Nakit Sosyal Yardım Programı' şeklinde hazırlanan programı en kısa zamanda hayata geçirmeyi planladıklarını bildiren Yıldırım, bu kadınlara psikolojik destek de sağlayacaklarını ifade etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.