Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 14.02.2011 Gazete
ABONE OL

Hastaneler bomba gibi

Hastaneler bomba gibi
Ankara OSTİM'deki oksijen tüplerinin patlaması sonucu 20 kişinin hayatını kaybetmesi, tüm dikkatleri oksijen tüplerinin kullanıldığı alanlara çekti. Oksijen tüplerinin en çok hastanelerde kullanıldığını belirten Ankara Verem Savaş Derneği Başkanı Prof. Dr. Sedat Demircan, tüplerin dolum ve bakımına dikkat edilmediği takdirde hastanelerde yaşanabilecek bir patlamanın bilançosunun çok ağır olacağı uyarısını yaptı. Demircan, 50 yataklı bir hastanede günde 20 oksijen tüpü kullanılırken, kamu hastanelerinde bu sayının 100'e ulaştığını belirtti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.